System do zarządzania holowaniami niewłaściwie zaparkowanych samochodów oraz hulajnóg
Rozwiązanie to w czasie rzeczywistym zbiera informacje z terenu, na podstawie zdjęć niewłaściwie zaparkowanych samochodów oraz zdjęć hulajnóg. Zdjęcia wykonują pracownicy terenowi – głównie kierowcy, odpowiedzialni do odholowania i zabezpieczenia niewłaściwie zaparkowanych pojazdów i hulajnóg. System działa za pomocą aplikacji CarTowing oraz jako odrębny moduł, w oknie przeglądarki internetowej.
Każde holowanie samochodu lub transportowanie hulajnogi składa się z dwóch etapów, logicznie powiązanych w bazie danych: 1. Pobranie danych z terenu: zdjęcia i opis stanu faktycznego; 2. Pobranie danych z docelowego parkingu, po przewiezieniu samochodu/hulajnogi z terenu. System wykonuje automatycznie powiązanie w bazie danych na podstawie stempla czasu oraz numeru tablicy rejestracyjnej lub qrcodu hulajnogi. Powiązanie tych etapów umożliwia prześledzenie całego procesu holowania. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn nie udało się powiązać etapu holowania inicjalnego (z terenu) z etapem dostarczenia na parking docelowy, aplikacja internetowa informuje o tym użytkownika przez dodanie odpowiedniego opisu (notyfikacje) oraz odpowiednio koloruje numer tablicy rejestracyjnej lub qrcode na ekranie.
Na podstawie wykonanych zdjęć pracownik terenowy wprowadza do systemu, za pośrednictwem aplikacji CarTowing opisy i metadane, które tworzą bazę danych aplikacji. Baza danych zarządzana jest i obsługiwana przez dyspozytorów. Każdy z kierowców wyposażony jest w telefon komórkowy typu smartphone z zainstalowaną aplikacją mobilną CarTowing, do której wcześniej musi się zalogować. Takie rozwiązanie umożliwia powiązania i zidentyfikowanie danych przesyłanych na serwer z konkretnym kierowcą. Aplikacja automatycznie rozpoznaje numery tablicy rejestracyjnej samochodu lub qrcode hulajnogi i wczytuje do systemu, co usprawnia proces obsługi holowania. Dane te w czasie rzeczywistym są wczytywane do systemu. Kierowca ma możliwość wykonać dowolną ilość zdjęć holowanego samochodu/transportowanych hulajnóg oraz dodatkowo opisać holowanie metadanymi: rodzaj holowania i wskazanie konkretnego przepisu prawa, dodatkowy opis jeśli jest konieczny.
Odrębnym modułem systemu jest aplikacja internetowa działająca w oknie przeglądarki, która w czasie rzeczywistym wyświetla napływające do serwera dane. Aplikacja wymaga zalogowania do systemu. Dane można edytować oraz kasować, w zależności od uprawnień jakie posiada dany użytkownik. Użytkownik zalogowany do systemu może dowolnie konfigurować widoczność danych wyświetlanych na ekranie. Widoczność danych dostosowana jest do wielkości wyświetlacza na którym pracuje użytkownik.
Moduł raportowania generuje strukturę folderów (wg. paragrafów kodeksu o ruchu drogowym), zawierającą podfoldery (wg numerów tablic rejestracyjnych, qrcode hulajnóg) w których znajdują się zdjęcia z obu etapów obsługi holowania. Interwał czasu, dla którego ma być wygenerowany raport jest konfigurowalny. Dla celów analitycznych użytkownik ma do dyspozycji moduł porównywania raportu holowań dyspozytorów oraz danych które zostały przesłane przez kierowców. W przypadku braku jakichkolwiek zdjęć/danych można je ściągnąć bezpośrednio z chmury lub z telefonu kierowcy. Dzięki tej funkcjonalności zachowana jest integralność codziennie napływających do systemu danych. Administrator systemu ma możliwość zdalnie zarządzać dedykowanymi telefonami kierowców. Są tu możliwe dwa rozwiązania: sterowanie telefonami kierowców poprzez wysyłane komendy w sms (m.in. wysłanie logów, sprawdzenie wersji zainstalowanej aplikacji mobilnej, dosłanie paczki danych dla holowania,usuwanie archiwalnych zdjęć za określoną ilość dni) lub wysyłanie notyfikacji/komendy z poziomu aplikacji internetowej bezpośrednio na telefon kierowcy. W zależności od systemu operacyjnego (oraz jego wersji) zainstalowanego na telefonie kierowcy można przyjąć jedno z rozwiązań.
W trakcie procesu przesyłania danych z telefonów na serwer, automatycznie tworzona jest ich kopia zapasowa w dedykowanej chmurze. W przypadku problemu z transferem na serwer operator może odtworzyć utracone dane holowania. Dane są przechowywane zarówno na telefonach kierowców oraz w chmurze przez określony, konfigurowalny czas, który w zależności od potrzeb może być modyfikowany.
Twórcą systemu jest DL-Systems, działający na rynku oprogramowania od ponad 20 lat. Wykonujemy projekty z różnych dziedzin gospodarki i biznesu. Inicjalne wdrożenie systemu miało miejsce w 2020 roku na terenie Miasta Stołecznego Warszawa i nadal obsługuje holowania samochodów oraz hulajnóg na terenie stolicy Polski, gdzie ilość samochodów oraz hulajnóg jest największa w Polsce.
Zapraszamy do kontaktu!
email: biuro@dl-systems.pl
telefon: +48 579 736 770